Choďte raději pěšky a po schodech

Pěší chůze je stále jednou z nejdůležitějších aktivit, která člověku přináší úlevu, fyzickou zdatnost, trénovanost, ale i dobrou náladu. Kluby turistů, které byly zakládány na přelomu 19. a 20. století, se ve snaze docílit rozšíření turismu mezi širokou veřejnost, pokoušely stavět i kamenné rozhledny, z nichž mnohé máme dnes stále k dispozici. Máme tak jedinečnou možnost pěší turistiku obohatit i o překrásné výhledy do krajiny, a nejen to. Výstup na rozhlednu po schodech je také významným počinem vůči našemu zdraví.

točité schodiště

Všimli jste si někdy v některém z textů, popisujících rozhledny, že se tu velmi často zmiňuje, kolik na jejich vrchol vede schodů? Co schod, to krůček na cestě k sobě samému, k posílení imunity, krevního oběhu a lymfatického systému.

Točité schodiště – rozhledny mívají velmi často schodiště točitá, spirálová, a točité schody KMK design si můžete dopřát i ve vlastním domě, pokud je k tomu vhodná příležitost. Jejich výhodou jsou skromné požadavky na prostor, snadno je necháte vztyčit třeba uprostřed místnosti nebo na jejím okraji, aniž by bylo nutné ukrajovat po obvodu půl druhého metru široký pás.

Posilujte lýtka a stehna – na točitém schodišti perfektně posílíte svaly dolních končetin, jejich prokrvením se zároveň velmi rychle uvolní hormony dobré nálady a trpíte-li depresemi, je toto dobrý způsob, jak se jich zbavit. A jsou-li deprese způsobené vnitřními křečemi a stahy hladkého svalstva a celkovou vnitřní nepohodou, dodávejte spolu s chůzí po schodech do organismu ve vhodné formě i hořčík.

staré zámecké schody

Staré zámecké schody – máte-li rádi pražské památky, jistě si nenecháte ujít prohlídku Pražského hradu. Je to zároveň velmi dobrá příležitost zařadit chůzi po schodech na jednom z nejdelších schodišť široko daleko. Staré zámecké schody jsou dlouhé přes dvě stě metrů a napočítáte zde celkem sto dvacet a jeden schod.