Google jako internetový fenomén


Vyhledávač
Coby vyhledávač je dodnes Google stále nepřekonaným fenoménem. A dostal se i do běžné mluvy – sloveso „vygooglit“ je coby synonymum vyhledávání na internetu užívané napříč generacemi.
zvětšený google
Překladač
Potřebujete přeložit stránku ve vyhledávači do libovolného jazyka? Porozumět textu oblíbeného songu? Není problém. Stačí zvolit, do které řeči (případně ze které) chcete překládat a vložit výraz nebo rovnou link. Máte navíc i možnost přehrát si správnou výslovnost.
Prohlížeč
Velmi dobrému uživatelskému přijetí se těší i prohlížeč Chrome. Dle samotného Googlu byl vytvořen tomu, aby vaše „konzumace“ internetového obsahu byla rychlejší, intuitivnější a bezpečnější. Ceněnou vlastností je i transparentní práce s cookies. Stahnete ho zdarma a poběží i na vašem mobilu.
Mapy
Mapová služba Google pokrývá bez nadsázky celý svět a je k mání i ve formě bezplatné aplikace. Najdete tu filtry pro silniční, satelitní i letecké zobrazení. Disponuje také podrobnou databází pozemních snímků StreetView, díky nimž se můžete virtuálně „procházet“ po libovolném městě, které vás láká. Všechny mapy také zohledňují aktuální dopravní situaci.

YouTube
Na podzim roku 2006 koupila společnost Google také videoportál YouTube, a to za 1 650 000 000 dolarů. Šlo o jednu z největších investic Googlu a zajímavé je, že YouTube si i po nákupu ponechal vlastní doménu, design a určitou formu organizační samostatnosti.
Komunita
Google+možná není alespoň u nás takovým esem jako Facebook, rozhodně jde ale o sociální službu, která má na internetu své místo. Své soukromí si tady hlídáte systémem tzv.kruhů, najdete tu i videochat, samozřejmě hry a funkce Témata umožňuje vyhledávat články či videa na dané téma.
Tlačítko +1tady nejen doporučuje daný obsah dalším uživatelům, ale má vliv i na výsledky vyhledávání Googlu jako takového.
google v oku
Email
 Výborná selekce spamů a automatické řazení emailů do tématických celků – to je jen velmi stručný výčet funkcí, které Gmail nabízí. To z něj dělá uživatelsky velmi příjemný a hlavně praktický produkt.
Google účet
Umožňuje synchronizaci všech vašich dat na různých zařízeních pomocí služeb Googlu. Například fotografie tak máte po ruce prakticky bez omezení.
Mnoho a mnoho dalšího
Odborníci Googlu se ale věnují i celé škále dalších problémů z mnoha odvětví. Jmenujme například aktuální téma samořiditelných aut.
Experti na moderní technologie z firmy Google se podílejí i na znovuotevřeném vyšetřování případu dodnes neznámého sériového vraha, jež vešel ve známost pod přezdívkou Zodiac Killer.