Skutečně pracuje instalatér nonstop?

Ať už jsme sebezručnější kutilové, pravdou je, že některé opravy zkrátka sami nezvládneme. A rozhodně není ostuda si to přiznat. Někdy je poškození zkrátka tak velké, že se bez odborníka neobejdeme. A u potíží s vodovodním a kanalizačním řádem to platí dvojnásob. Bohužel je také faktem, že se tyto poruchy většinou stanou v nejméně vhodnou dobu, často o víkendu nebo o svátky. A není žádná záhada, proč: jednoduše jsme v tyto dny doma, a tak ona zařízení podstatně více používáme.

instalatérský klíč

Otázkou však je, pokud se něco takového stane, kde najít někoho, kdo nám poruchu opraví, a pokud možno co nejdříve. Bohužel, prakticky žádný instalatér nonstop nepracuje, alespoň ne tak, jak bychom si to představovali. Samozřejmě můžeme tomu nejbližšímu zavolat, a je i možné, že přijede, ačkoliv zčásti záleží na tom, jaké spolu máte vztahy. Pravděpodobně však nebude příliš nadšený, zvláště pokud jej vyrušíte během večeře, spánku či času s rodinou. A také si to nechá patřičně zaplatit.

rozvod teplé a studené vody

Tomuto se můžete vyhnout tím, že v takovémto případě namísto soukromého živnostníka zavoláte některou z větších instalatérských firem. Zde zaměstnávají instalatérů více, přičemž mají, podobně jako v jiných zařízeních, rozdělené směny. Zde se tedy nemusíte obávat, neboť vždy tam bude někdo, kdo má zrovna službu.

Jistě, za výjezd mimo standardní pracovní dobu si i zde připlatíte, avšak rozhodně ne tolik, kolik by vám naúčtoval klasický živnostník. Navíc budete mít vše podepřeno jasnou smlouvou a fakturou, která může zároveň sloužit i k případné reklamaci, pokud práce nebude odvedena pořádně.

Naštěstí je tedy vidět, že i přesto, že se většina problémů s vodovodním řádem objevuje často v nevhodnou dobu, stále existují možnosti, jak sehnat odbornou pomoc. Vhodné je zde být napřed, a najít si firmu, která takto funguje ve vašem okolí. V případě, že se něco stane, pak nebudete muset ztrácet čas dlouhým hledáním nejbližšího instalatéra a jeho telefonního čísla. A právě čas zde mnohdy hraje velkou roli.