Vezměte si nebankovní hypotéku

Kdo má svůj dům nebo byt, ve kterém bydlí, má to v životě obvykle snazší než ti, kdo se podobnou vymožeností pochlubit nemohou. Takový člověk totiž má kde žít, což je pro nás lidi mimořádně důležité. A nejen to. Když na to přijde, můžeme si lebedit díky takové nemovitosti třeba i v případě, že se zrovna dostaneme do finanční tísně. I kdyby totiž byla naše situace sebeneutěšenější, lze pak takový nemovitý majetek využít i jako zástavu, a díky němu si tak můžeme v ekonomicky nezáviděníhodné situaci přijít k penězům i tehdy, když by to s námi jinak bylo hodně nahnuté.

deset dolarů

Vezměte si takového člověka, který náhle zjistí, že nemá prostředky na výdaje, které nelze ani postrádat, ani odsunout na jindy. Co má někdo takový dělat? Jak má spotřebitel sehnat peníze, jimiž by zaplatil za potřebné nákupy, a jak má soukromý podnikatel zajistit chybějící prostředky na investování do svého byznysu? Jistě, určitě vám dojde, že si někdo takový musí vzít půjčku. Jenže když žádá o bankovní půjčku někdo, kdo má problémy jak s nízkými příjmy, tak i s registry dlužníků, je jisté, že neuspěje. Že bankovní půjčku nedostane, ani kdyby se rozkrájel. Zatímco ten, kdo má svůj byt, dům nebo jinou nemovitost, může i pak zůstat v klidu. Ten si prostě zvolí jiného než bankovního pomocníka a přijde si zaručeně výhodně na své. Protože nebankovní americká hypotéka prospěje každému, kdo se za ni může zaručit právě zástavou nemovitosti. Na ničem jiném tu nezáleží tak jako právě na této záruce.

sto dolarů

A tak bychom měli pokud možno všichni nemovitý majetek mít. Protože když je nám pak finančně nedobře, je tento jistotou, že neskončíme jako žebráci. Kdo má nemovitý majetek, ten se může vždycky spolehnout na nebankovní finanční pomoc v podobě hypotéky, a nemusí se tak bát nejhoršího. Zatímco ti, kdo nemovitý majetek nemají, musí být pro banky bonitní. Jinak jim nikdo nic nepůjčí.