Prosvětlete svou domácnost – Triky, díky kterým toho dosáhnete hravě!

Máte pocit, že jste doma jako ve sklepě? Trápí vás tmavé místnosti a chtěli byste svou domácnost trošku více prosvětlit? Jak toho dosáhnout? 

Prosvětlete svou domácnost – Triky, díky kterým toho dosáhnete hravě! 

Některé byty mají tu nevýhodou, že jsou hrozně tmavé. Může to být tím, na které straně jsou okna, někdy ale jen zvolíme špatné barvy nebo doplňky. Stačí málo a lze dosáhnout toho, aby byla domácnost více prosvětlená, a nemusíte se trápit tím, jaké máte okna. Stačí změnit barvy ale i třeba zbavit se nadbytečných doplňků. Jak zajistit, aby i u vás doma bylo dostatek světla? Může to jít skutečně snadno a rychle. 

bílé barvy

Hlavní jsou barvy 

Pokud se doma cítíte jako ve tmavém sklepě, může to být tím, že jste zvolili příliš nevhodné barvy. Pokud chcete dosáhnout světlejšího interiéru, musíte využívat i světlé barvy. Navíc díky světlým a jemným tónům barev můžete prostor ještě i opticky zvětšit. Vsaďte rozhodně na bílým strop, i stěny mohou být bílé nebo například krémové. Jinak barvičky můžete využít například jen na jedné stěně, ale rozhodně nikdy nemalujte všechny stěny v místnosti barevně. Určitě můžete zkusit zakomponovat do pokoje i zrcadla. A čím větší, tím lepší službu udělají. Pokud chcete mít na stěnách obrázky nebo fotografie, buďte opatrní. Jakmile toho bude na stěnách příliš moc, zase se místnost vytmaví, což neudělá dobrý efekt. 

světlá místnost

Světlo jde okny 

Světlo ale do místnosti jde vždy zejména díky oknům. Místo toho, abyste rozsvěcovali umělé osvětlení, tedy lampy a svítidla, zaměřte se na okna. Žaluzie vždy místnost zahalí do temnoty, takže pokud se nechystáte spát, žaluzie vytáhněte. Okna by měla být hezky upravená, umytá a pozor i na to, co všechno se nachází na všem okenním parapetu. Pakliže chcete do místnosti vnést světlo, zbavte se i tmavých závěsů nebo záclon. Pokud budou okna volná, bude jimi proudit mnohem více světla. 

Určitě se ale zaměřte i na podlahy nebo třeba dveře. Vše volte ve světlejších tónech, určitě nemusí být všechno bílé. Ale i třeba světle šedá nebo béžová barva jsou vhodnými kandidáty. Je třeba ale všechno sladit a to ideálně do dvou, maximálně tří barev.