Přenosné počítače

Vhodné pro práci

Počítače jsou velmi používané zařízení mnoha lidmi, protože potřebují si na nich plnit své povinnosti. Můžeme na nich mít všemožný software, který nám umožňuje různé činnosti. Výsledkem je třeba sestříhané video, kdybychom se bavili o střihačském programu. Každý z nás na něm dělá něco jiného. Klidně to nemusí být nic důležitého, protože se na něm dají hrát počítačové hry, což je oblíbená zábava lidí v různém věku.

psaní na notebooku

Když jsme třeba student, tak se hodí, abychom si na přednáškách mohli psát poznámky. Těžko s sebou budeme tahat stolní počítač, takže se vyplatí mít notebook, který na plné nabití vydrží několik hodin. Záleží na jeho rozměrech a velikosti, přičemž zařízení s rozumnou velikostí můžeme snadno přenášet, a právě využívat třeba ke studiu. Samozřejmě daň za to je menší displej, na kterém můžou být nějaké drobnosti hůře vidět. Zde už záleží na tom, co od zařízení požadujete a kde s ním budete cestovat.

Správné používání

Abychom neměli z používání tohoto zařízení nějaké zdravotní potíže, tak je potřeba hledět na různé záležitosti. Tou první je držení těla, protože je potřeba sedět s narovnanými zády a dívat se na displej přímo bez zbytečného hrbení a jiných poloh, ze kterých nás budou při dlouhodobější práci bolet záda či krk. Proto není vhodné mít notebook na kolenou a hrbit se u něj. Nezapomeňte na správnou vzdálenost od obrazovky, ať nejste zbytečně blízko či daleko, protože si tím kazíte oči.

nevhodná poloha

Nezapomeňte ani na dobré nastavení displeje. Jestliže nechcete zbytečně mžourat očima nad malým displejem, tak se dá k notebooku napojit klasický monitor a práce je rázem příjemnější. Když už optimální podmínky nemáme, tak je potřeba jít se protáhnout, odpočinout si a dát oddych našemu tělu, což samozřejmě prospěje i naší mysli. Když budeme dodržovat zásady práce na tomto zařízení, tak se vyhneme problémům, které můžou znamenat bolesti.