Kvalitní imitace kůže.

Kůže, nebo koženka? Je to opravdu poznat na první pohled? Nestalo se vám někdy, že si koupíte koženou peněženku, dáte za ní nemalý peníz a potom se vám nějak nezdá. Tak jí začnete pečlivěji zkoumat, ohmatávat, snažíte se kousek odhrnout a kouknout na rub materiálu někde u švu, třeba jí dokonce očicháváte a nakonec dojdete k přesvědčení, že to kůže prostě není, že to je koženka. Peněženku už používáte a stejně jste ji koupili na dovolené, takže rozhodně se tam vracet a handrkovat s prodejcem nebudete. Mávnete nad tím rukou a po letech musíte uznat, že ta koženková peněženka slouží opravdu dobře, snad i stejně jako by byla kožená.

bunda

Jdete na sraz s kamarádkou a ona si to přifrčí v sexy kožené bundičce. Začnete jí obdivovat a vyzvídat, kde sehnala takový parádní kousek, hladíte příjemný kožený materiál a chválíte kamarádčin vkus a dobrou volbu. Najednou to kamarádka už nevydrží, začne se smát a jde s pravdou ven. Ta kůže je pouhá imitace! Nemůžete tomu věřit, je to skutečná napodobenina v parádním provedení. A bunda byla za mnohem a mnohem nižší cenu, než kdyby byla kožená. Možná si řeknete, že tak dlouho nevydrží, že ta kožená by vydržela jistě déle. Ale zadržte! Hodláte se v bundičce snad někde válet, nebo plazit, abyste materiál nějak dřeli? Určitě ne.

koženka

Navíc bunda je oděv sezónní a v našich podmínkách mnoho prostoru k nošení nedostane. Kolikrát si ani nevšimneme, že je jaro. V pondělí jsme měli ještě prošívanou bundu a v neděli peče slunce tak, že jdeme do trička. Jaro se v posledních letech jaksi nekoná, je to pár dní, kdy se užije jarní móda. Pak je tu podzim, který také není nijak extrémně dlouhý, takže naše bundička nás bude hřát vlastně párkrát do roka a že bychom chtěli nosit stejnou bundu třeba 20 let? Tak to ani náhodou, bunda vyjde z módy, koupí se jiná. Takže naše koženková bundička za přijatelnou cenu je pro nás to pravé. A je to tak i u dalších výrobků, kde bohatě postačí levnější materiál jako semiš, imitace kůže, nebo koženka.