Knihy pro dospívající dívky

Literatura a čtení si najde své příznivce v každé generaci, nejinak jsou na tom dnešní dospívající děti. Sice už často nečtou klasické papírové knihy a dávají přednost těm elektronickým, které čtou přes elektronické čtečky či na telefonech. Jakou knihou nadchnete dospívající dívky? Podíváme se na ty nejznámější a velice čtivé série knih pro dospívající mládež, především pak pro děvčata.

četba v lese

Selekce

Tak trošku sci-fi a tak trošku fantasy knihy, které pojednávají o osudu pětatřiceti dívek, které mají možnost změnit svůj život a získat srdce krásného prince Maxona. Kniha sleduje osud Americi Singerové, pro kterou je ale selekce noční můrou, protože je zamilovaná do jiného muže, kterého kvůli tomu musela opustit. Knihy o lásce a zklamání, které vtáhnou čtenáře do děje.
čaj k poeizii

Odkaz Dračích jezdců

Knihy, které nadchnou každého čtenáře, který má trochu fantazie, a které vás opravdu vtáhnou do děje. O to více, že je psal patnáctiletý chlapec. Knihy vypráví příběh farmářského chlapce, ten najde v horách modrý kámen, ze kterého se vyklube drak – Safira. A příběh o přátelství, dobrodružství a spojení draka s člověkem může začít.

Povstalecká trilogie

Trilogie, která pojednává o vzdálené budoucnosti Chicaga. Obyvatelé města jsou rozděleni do pěti frakcí a jejich město obklopuje močál a ostnatý drát, který střeží hranice města. Stejně jako v jiných knihách pro mládež i zde je mladý hrdina – hrdinka Beatrice, která si vybírá svoji frakci, do které bude nadále patřit. Překvapivé rozhodnutí ji dovede mezi neohrožené strážce města a přinese jí také lásku.

Hunger games

Další kniha, která je spíše fantasy ságou a jejíž hrdinkou je Katniss Everdeenová, mladá dívka, která je nucena bojovat v aréně s podobně starými dětmi na život a smrt. Jak asi tušíte, vyhraje, avšak nadále musí bojovat proti Kapitolu, který zajal jejího přítele Peetu a zároveň sužuje zemi, která je už tak velice chudá a nešťastná.