Psí hotely

Pro některé lidi znamená pes opravdu hodně moc. Berou ho skoro jako dítě. Rozmazlují ho, nakupují to nejlepší psí žrádlo, pamlsky, navštěvují s ním psí salony, kupují mu oblečky… Lidé si psa pořizují pro radost, protože třeba nechtějí být sami, chtějí mít doma společnost, nebo hledají sparing partnera na běhání. No a další lidi si pořizují pejska jako dárek pro děti. Děti na rodiče tlačí a tlačí, dokud prostě nepovolí a pejska nekoupí.
člověk a pes
Při koupi pejska si ale mnohdy neuvědomujeme, jaký je to vlastně závazek. Nemáme třeba představu o tom, na kolik peněz nás vyjde starost o něj a potom zjistíme, že je to na nás příliš. Nemáme ponětí, kolikrát denně s ním musíme chodit ven. Neuvědomujeme si, že teď už si nemůžeme jen tak po práci zajít na pivo a přijít domů až v noci, že už si jen tak nemůžeme odjet na víkend někam na návštěvu. Doma máme totiž určitý závazek, o který se musíme postarat. Postupně zjišťujeme, že se pejskovi nemůžeme věnovat tolik, kolik potřebuje, že s ním nestíháme chodit ven, že musíme neustále řešit hlídání po známých. Někdy to skončí i tak, že dáme pejska do útulku.
německý ovčák
Dnes existuje také jiné řešení. Zkusili jste někdy využít služeb, které nabízejí psí hotely? Opět i v této oblasti, jako v každé jiné, se konkurence rozrůstá a vy si můžete vybírat. Hotely nabízí krátkodobé i dlouhodobé hlídání. Znamená to tedy, že do hotelu můžete pejska umístit na jeden den nebo třeba na dva týdny, které budete trávit na dovolené u moře. Pro pravidelné každodenní hlídání můžete využít psí školky. Je to vlastně hodně podobné jako školka pro děti. Pejsci zde mají snídaní, poté si hrají s jinými pejsky pod dohledem odborných a zkušených psích vedoucích, následně dostanou oběd, po obědě je čeká odpočinek, potom si zase hrají. V hotelu je to dost podobné. Pokud váš pes není agresivní nebo naopak extrémně bojácný, nebudete mít problém pejska umístit. Většina hotelů totiž příjme všechny psi bez ohledu na plemeno či velikost.
dítě s psíkem
Váš pejsek tak bude v kolektivu, kde si může hrát s ostatními, bude pod neustálým dohledem a bude cvičený odborníky. Součástí takových hotelů bývá také psí salon, kde vám mazlíčka mohou také zkrášlit. Vše je samozřejmě placené, ale váš pejsek si to zaručeně užije a bude se mít skvěle. A vám odpadne starost, kdo se o něj postará, kdy nutně nebo neočekávaně budete muset odcestovat.