Online představa vs. realita

 Sociální sítě nás zahlcují všemi možnými obrázky z dovolených, zábavy s přáteli, úsměvy a dokonalými postavami. Můžeme ale všemu tomu věřit? I když si to nepřipouštíme, do mysli se nám při prohlížení takových příspěvků vkrádá myšlenka, že náš život je asi špatně. Oproti těm dokonale vypadajícím obrázkům je totiž často monotónní, nezajímavý a rozhodně není nepřetržitě šťastný. Nemáme tu nejlepší postavu, dokonalé sebeovládání a nezažíváme úspěch na každém kroku. Jak je možné, že všichni okolo mají podle svých sociálních sítí naprosto dokonalý život?
pravda a lež

Filtrování skutečnosti

Nesmíme zapomínat, že každý chce mít na svém profilu převážně to hezké. Něco, čím se pochlubí ostatním a co by okolí mohlo přijít nějak zajímavé. Je jasné, že nikdo nebude zveřejňovat to, jak rutinní život většinou má, ale na zeď postne spíše fotku z festivalu, kam jednou za rok jede. Většina lidí se nerozhodne popisovat, jak špatně zrovna daný den vypadá a nepřidá k tomu navíc fotku, kde mu to vůbec nesluší. Radši se vyfotí na nějakém pěkném místě, udělá pózu, která mu lichotí a nasadí úsměv, i když je zrovna třeba nešťastný a nic se mu nedaří. Internet je plný lidí, jako jste vy sami, jen ze sebe ukazují pouze to lepší. Musíte na to myslet a nenechat se stáhnout do deprese.
slovo realita

Cílené lži

V prvním bodě, o kterém jsem psala, jsou lidi, kteří takové příspěvky zveřejňují docela nevinně v tom, že jejich příspěvky v některých probouzí negativní pocity. Je ale nemálo lidí, kteří naprosto vědomě zveřejňují nepravdy. Ať už jsou to internetové „modelky“ s bezchybným tělem a překrásnou tváří, které byste bez photoshopu nepoznali, nebo rádoby úspěšní lidé, kteří nakonec vlastně nic pořádně nedokázali. Jednoduše nesmíte věřit všemu, co si na internetu přečtete a prohlédnete. Může to mít opravdu negativní následky na vaši psychiku.  Nejlepší obranou je se vyvarovat sledování podobných profilů.