K čemu slouží vonné esence

Pro mnoho lidí je koupel jedním z momentů dne, na který se nejvíce těší, zvláště v zimě. A není divu, ponořit tělo do horké vody, kdy jen zavřeme oči a necháme teplo působit, je jedním z nejlepších způsobů relaxace.

Má to samozřejmě svůj důvod. Teplo uvolňuje svaly, které mohou být ztuhlé celodenní prací, případně je můžeme mít zatnuté, aniž bychom si toho všimli. Navíc se naše tělo prohřeje, což je zvláště v mrazivé zimě něco, co působí skutečně blahodárně.

kokosolej2

Nemůžeme se proto divit, že v naší zemi najdeme vanu prakticky v každé koupelně. Jsou mnohem oblíbenější než sprchové kouty, které nám sice umožní rychlé osprchování a tím i ušetří vodu, na druhou stranu rozhodně neposkytují tolik pohodlí jako ponoření celého těla do vany.

To však některým lidem nestačí. Chtějí si svou koupel zpříjemnit ještě víc, a za tím účelem používají nejrůznější přípravky. Mohou to být vonné svíce, které provoní místnost a utvoří atmosféru, koupací soli, které mají mít blahodárný vliv na naši kůži, nebo vonné esence https://www.chlorito.cz/vonne-esence.

Zde se jedná o extrakty z určitých vonných substancí, nejčastěji květin. Obvykle se samozřejmě nejedná jen o jeden druh, nýbrž o kombinaci několika, za účelem dosažení specifické vůně. Jejím účelem je pak napomoci relaxaci a uvolnění.

Je samozřejmé, že ne každý má stejný vkus. To platí i o vůních. Co je pro jednoho příjemné, může pro druhého být prakticky nesnesitelné. Navíc i naše chutě se mění. Jeden den máme chuť na tento produkt, další den na jiný.

vesence

I proto existuje mnoho nejrůznějších druhů vonných esencí. Stačí si jen vybrat ty, které nám nejvíce voní. Dnes je najdeme prakticky v každém větším obchodním řetězci. Není tedy třeba navštěvovat specializované obchody, i když ty mají rozhodně větší nabídku.

Pokud si tedy chcete užít plnou relaxaci ve vaně, což je rozhodně něco, co je v zimě vítané, stačí si jen koupit pár přísad. Uvidíte, že váš zážitek bude hned lepší.