Vlastní bydlení pro všechny

Bydlení ve vlastním domě či bytě je snem mnoha mladých rodin. Bohužel zatím nemají dost finančních prostředků, aby si jej mohli pořídit bez půjčky. Takže se nabízí jediná otázka – jak tedy postupovat?vesnice – stromy a domy
Možnosti financování jsou čtyři. Čtyři hlavní, protože každá možnost pod sebou skrývá další způsoby, když jeden nebude možné uskutečnit. https://slovniky.lingea.cz/anglicko-cesky/uskute%25C4%258Dnit Tím nejvýhodnějším je v současné době asi hypotéka. S ní ale souvisí spousta podmínek, které musí žadatel splnit. Ne každý takovým sítem projde a musí proto přemýšlet, jak dál.
Další možnosti představuje stavební spoření, které může vyjít lépe než hypotéka, ale nemusí. Zde je ale důležitá doba, po jakou už si žadatel spoří a také to, zda vůbec má stavební spoření. Pokud ne, přece může tuto metodu uplatnit pomocí překlenovacího úvěru, kdy spořitelna poskytne úvěr do výše zvolené cílové částky spoření. Výhodou je státní podpora z našetřených peněz, nevýhodou pak to, že je nutné našetřit alespoň 40 % z cílové částky a spořit alespoň po dobu dvou let.
Pomoct může i spotřebitelský úvěr, který se ale vzhledem k vysokým splátkám hodí spíše pro rekonstrukci, modernizaci apod. Je to nejméně vhodná varianta financování bydlení.
Čtvrtou možnost představuje hypotéka bez doložení příjmu https://www.hypotekybezregistru.cz/ poskytující finanční prostředky takřka okamžitě od podpisu úvěrové dokumentace. Poskytne možnost splácení po dobu až 30 let. Výhodou je také možnost jejího předčasného splacení zcela zdarma nebo její bezplatné refinancování. Nezkoumá se zde výše vašich příjmů, ručí se zde nemovitostí, což z ní dělá vhodný prostředek pro všechny.obrázek města v noci
Oproti klasickým hypotékám ta bez registru nabízí vyšší úrokové procento, ale zároveň představuje další možnost, jak si koupit vysněný dům či byt v případě, že se uzavřou dveře banky. Nutné je dát zvýšený pozor na výběr nebankovní společnosti, protože na trhu se pohybuje spousta podvodníčků a lichvářů. Nebojte se proto před podpisem smlouvy požádat o právní pomoc, aby se zamezilo neschopnosti splácení a následnému zabrání nemovitosti touto společností.