Nápady, jak starou kuchyň proměnit k nepoznání

Vaše linka už dávno není, co bývávala. Chybí jí šmrnc, materiály už nejsou zrovna nejnovější a opotřebování je na nich vidět čím dál víc? Pokud nechcete přistoupit rovnou k radikálnímu kroku a celou jí vyměnit, poradíme vám jak jí šetrně zrekonstruovat. Vyzkoušejte originální tipy, díky kterým svojí starou linku ani nepoznáte.

kuchyňské desky

  1. Hezky od podlahy

Ale věřte, že pokud bude okolní nábytek sebe modernější a stylový, nic neudělá horší dojem než podlaha, na které se podepsal čas. Zde se rozhodně nebojte sáhnout po klasických materiálech, se kterými nikdy nešlápnete vedle. Ideální variantou bude dřevo, kámen, které navíc něco vydrží. Pokud se už můžete pyšnit dřevěnou podlahou, bude stačit obroušení a natření ochranným lakem. Nešlápnete vedle ani, pokud jí přetřete zajímavou barvou.

  1. Výměna kuchynské pracovní desky

Na ní totiž ihned poznáte, kolik se toho zde navařilo. Příprava všech surovin při vaření, okolo dřezu a pokládání příliš horkých hrnců vede často k předčasnému opotřebování plochy na vaření. Při výběru nové plochy si proto vybírejte ze stálých a odolných materiálů, jako je kámen, beton, cihla a dlaždice.

  1. Změna skříněk

Staré skříňky se mohou velmi snadno okoukat. Potom je tu skvělý nápad, který vrátí zašlou slávu namáhaným dvířkám. Tento princip bude stejně dobře platit pro úchytky nebo pro baterie. Zvolte si barvu, která se vám líbí, zapojte fantazii a vdechněte starému nábytku nový život. Pokud jste jenom maličko zruční, můžete se pokusit o imitaci kovových materiálů, jak je měď, zlato nebo stříbro.

bílá kuchyně

  1. Vkusné osvětlení

Při modernizace interiéru byste neměli zapomínat ani na samotné doplňky v podobě osvětlení. Na trhu najdete širokou nabídku originálních světel, které rozzáří stůl, ostrůvek na vaření ad. Rozhodně se ani nebojte vyměnit staré ošuntělé lustry za pár nových kousků.