Naordinujte si odpočinek a hýčkání

Perličková koupel, různé zábaly, sauna, lymfatická, regenerační, reflexní nebo relaxační masáž, s použitím různých masážních pomůcek, je nakonec v podstatě jedno, jakou proceduru si vyberete, protože každá se totiž počítá a přispívá k očistě a pohodě, navíc pomůže tělu s detoxikací. Zkrátka po takové péči se bude každý cítit jako znovuzrozený. Detoxikace organismu je důležitá pro vaše tělo. Uvolňují se nahromaděné toxiny a vylučují se z těla ven. Díky rozproudění krevního oběhu a s ním právě lymfy to jde rychleji a také přirozeněji.
klasická masáž.jpg
Některé masážní techniky je lepší svěřit do rukou odborníků, hlavně například reflexní nebo hloubková vazivová masáž, kdy je to spojené se zdravotní, která má navíc přinést ještě zlepšení zdravotního stavu. Ovšem pak existují takové ty relaxační, odpočinkové a ty si můžete dopřávat i doma v soukromí a pohodlí, zároveň je propojit s příjemným doplňkem nebo aromaterapií.
masážní potřeby.jpg

Tělo potřebuje také rozmazlit

Masáže jako takové se řadí k nejstarším terapiím, které skvěle fungují i dnes. Tlakem na svaly a tkáně se léčí různá zranění po nehodách nebo nějakých výkonech, které zrovna dobře nedopadly. Ale zkrátka nepřijdou ani otoky, zmírňují se bolesti a odbourává se stres, tím se uvolní napětí v těle. Masáží existuje skutečně velké množství a je dá vyčíslit až do 100 nejrůznějších druhů, ovšem navzájem se prolínají a tím pádem si každý může vybrat takovou, která mu skutečně dělá dobře po všech dostupných stránkách. Samozřejmě se dá vybrat i jen pouhá část těla, která dělá problémy. Lze uplatnit danou techniku na celé tělo, nebo jen zmíněnou část, například krční páteř, bederní část nebo ruce, obličej, nohy atd.
masážní spa.jpg
Různé techniky:
Plošná – využívá se technika tření tkání a patří sem nejznámější naprostá klasika.
Reflexní – věnuje se tlaku na reflexní body jen v určité části těla.
Tlaková a bodová – zde se používá tlak prstů a jiných částí těla, řadí se sem i akupresura.
Za pomoci pomůcek – horké lávové kameny, mušle, baňky, na obličej štětečky a také jsou výborné aromatické přírodní oleje, které působí velmi příznivě na zklidnění mysli a celého těla.

5/5 - (2 votes)