Mikulov a jeho okolí

Mikulov je velmi malebným městem v okrese Břeclav, nachází se v blízkosti hranic s Rakouskem. Ne nadarmo je jeho historické jádro městskou památkovou rezervací. Je zde opravdu na co se dívat. Ať už se jedná o historické náměstí v blízkosti nepřehlédnutelného zámku, vystavěného na skalním útesu, Dietrichsteinskou hrobku, kostely sv. Václava, sv. Jana Křtitele a pravoslavný chrám sv. Mikuláše. Velmi známým místem je křížová cesta na Svatý kopeček, která je jednou z nejstarších křížových cest v českých zemích a zavede vás na vrchol Svatého kopečku až k poutní kapli sv. Šebestiána, zvonici a Božímu hrobu.

příroda v okolí Mikulova

Další dominantou je Kozí hrádek, který v současnosti slouží jako odpočinkové centrum. Na vrchu Turold se nachází jeskyně a spolu s jeskyní Liščí díra tvoří 2,5 kilometrů dlouhý labyrint chodeb. Je jedinou pro veřejnost zpřístupněnou jeskyní v druhohorních vápencích v České republice.
Víno a Mikulov k sobě patří, v jeho okolí je několik vinařských naučných stezek. Většinou jsou zdolávány cykloturisty, kteří spojí pohyb v nádherné krajině s degustací vína. Okolí města je součástí CHKO Pálava, což je naprosto ojedinělá oblast, co se týče rozmanitosti a krás přírody, fauny i flóry. Abyste vůbec stihli během jedné návštěvy alespoň část tohoto přírodního bohatství spatřit a užít, je nezbytné se ubytovat a strávit zde minimálně prodloužený víkend či delší dovolenou.

pohled na Pálavu

Možností je spousta, k dispozici jsou hotely, penzióny, chaty, chalupy atd. Čtyřhvězdičkový hotel Galant nabízí skvělé ubytování v Mikulově a okolí https://mikulov.galant.cz/, obohacené o pestré wellness vyžití. Vybírat lze z různých typů pokojů, wellness balíčků, výborně se najíte v hotelové restauraci. Ochutnat můžete pivo z vlastního pivovaru a vína z místních vinařství ve vlastním vinném sklípku nebo se kochat pohledem na Mikulov a okolí z vířivek či bazénuumístěných na střeše hotelu.