Domov je místo relaxace

Zavřeme za sebou dveře a rázem se ocitneme v našem osobním prostoru. Tady nám nikdo neříká, jak se máme chovat a co máme dělat. Tady se máme cítit dobře a svobodně. Žádné kravaty, obleky, nebo boty na podpatku, tady nosíme, co je nám pohodlné a cítíme se v tom dobře. Samozřejmě i tady musíme uklízet a vařit, prát prádlo nebo utírat prach, ale můžeme si ušetřit práci především s úklidem. Stačí když víme jak na to. Když pořizujeme nový nábytek musíme hledět na to, aby se dal snadno udržovat. Byl omyvatelné a praktický, například tím, že pohovka jde snadno rozložit apod. Zbytečnosti do domu nepatří, proto ta nejhlavnější zásada je nedělat z domácnosti skladiště. Nebojte se proto vyhazovat nepoužívané oblečení, krabice od boty, staré nefunkční spotřebiče i knihy které nečtete. Vše se dá darovat a nic nemusí skončit v popelnici, tedy pokud to stav věci nevyžaduje.

stolky u postele

Čím více volného prostoru tím lépe

Sošky, figurky, to vše je chytá prach a výsledek je ten že volný čas nám zabírá uklízení těchto zbytečností. Když už máme potřebu tyto předměty skladovat měly by být na zaskleném místě, kde se na ně prach tak snadno nedostane. Pravidelně obcházejte domácnost a snažte se na ní dívat jinýma očima, možná uvidíte věci, které jste si před tím neuvědomili.

Nikdy však nezapomeňte udělat si správnou domácí atmosféru, upéci třeba jablkový závin a nechat tak vůní pečeného moučníku provonět domácnost. Nebo zapálit svíčku a vytvořit si krásné harmonické prostředí. Domácnost tvoří především lidé, kteří v ní žijí, a proto udělejme si na sebe čas a popovídejme si o tom co jsme za celý den dělali, nebo co budeme dělat.
stolek pod oknem

Květiny dotváří atmosféru

Květiny ať už řezané nebo ty v květináči, dolaďují celkové prostředí a atmosféru. Nemusíme hned nutně pořizovat desítky rostlin i jedna jediná dokáži divy. Květiny zkrátka do bytu patří a podle typu umístění si můžeme vybrat tu pravou společnici do domácnosti. Když se o ni budeme dobře starat bude nán dělat jenom radost.