Dior nebo droždí?

Když si takový člověk – v našich končinách zpravidla žena – usmyslí, že musí ještě o něco více zkrásnět, nepřesvědčíte ji o opaku, ani kdybyste do ní horem i dolem hučeli, že je naprosto dokonalá. Taková neuvěří, ani kdyby to stokrát byla pravda. Možná jí to lichotí, možná ji to naopak žene snad až do spárů osob typu #MeToo, ale plně neuvěří.
A tak se sebezdokonaluje, dost možná vždy, když je k tomu nějaká příležitost. Patlá, stříká a lije na sebe kdeco, chloupky si nechá vytrhat možná i odevšad vyjma míst, odkud hrozil autor v lidové písni vytržením chlupu Johaně s dlouhejma nohama, která našla jeho zub, když šel z hub, tu si něco natáčí, kulmuje, fénuje, tuží, přibarvuje i barví, lakuje. A to jenom pro krásu.
kosmetická maska
Pro krásu, jíž lze více než podobným počínáním prospět i docela obyčejným droždím. Je možné používat , jak o tom vypovídají i dávnější léta, kdy takové kvasnice patřily spolu se sádlem k těm nejběžnějším a nejednou i jediným dostupným kosmetickým přípravkům.
Kvasnice se tehdy používaly ve formě jednoduché pleťové masky. Ohřálo se mléko, do něj se nadrobila půlka kostky čerstvého droždí, to se rozmíchalo, naneslo na obličej a po dvaceti minutách se to zase smylo, a bylo to. Moc to sice nevonělo, ale béčka (tedy vitamín B) prokazovala lepší službu než dnes lecjaké éčko.

Kvasnicemi se můžeme namazat klidně i dnes. Protože i naší současné pokožce vitamíny skupiny B prospívají a i dnes jsou stejně jako kdysi dostupné. A to i v podobě kvasnic. Ovšem toto není jediný způsob jak pomoci své pleti nabrat lepší, nejlépe pak přímo dokonalý vzhled. Vhodné je takové kvasnice, čerstvé stejně jako sušené, i baštit (nelze tvrdit, že by šlo o nějakou dobrotu) a je líp. Co se nejen pokožky, ale nakonec i trávení týká.
žena s akné
Nedostatek vitamínu B totiž může vyvolávat třeba i nějaké ty ekzémy, opary na ústech či pásový opar.
A kdo z vás by po něčem takovém toužil, že? Když nemusí. Když stačí jenom sníst kus z hroudy droždí a zbytkem, který už nemůžeme, si napatlat obličej.
Dior to sice není, ale přesto budete vypadat líp. A to jenom za pár drobných, ne za nejeden tisíc.